ALŠ: Preokret Persepolisa, Al Hilal slavio u 96'

Fudbal ostalo 28. feb. 201719:44 > 19:46
Getty Images/Stephen Pond

Fudbaleri Persepolisa i Al Ahlija slavili su na gostovanjima u mečevima drugog kola Lige šampiona Azije, dok je tri boda kod kuće osvojio Al Hilal.

Persepolis je savladao Al Vahdu 3:2, posle dva preokreta u Abu Dabiju. Gosti iz Irana poveli preko Amirija u četvrtom minutu, ali domaćin preuzima vođstvo sredinom drugog poluvremena golovima Matara i Valdivije.

Međutim, Terimi sa dva gola u poslednjih deset minuta, drugim u 90. donosi prvu pobedu Persepolisu u takmičenju.

U drugom meču Grupe D Al Hilal je savladao Al Rajan 2:1, pogotkom u 96. minutu meča u Rijadu.

Domaćin je poveo već u trećem minutu golom Eduarda, ali bod gostima iz Katara donosi Tabata 11 minuta pre kraja. Međutim, radost domaćim navijačima u šestom minutu nadoknade vremena donosi Al Šalbub iz penala.

Al Hilal i Persepolis dele prvu poziciju u grupi sa po četiri boda, treći je Al Rajan sa tri, dok je Al Vahda bez bodova.

Al Ahli je slavio 2:1 protiv Zob Ahana u Iran, u završnici sa igračem manje u Iranu. Gosti iz Saudijske Arabije su poveli preko Asirija u 29. minutu, ali u nadoknadi prvog poluvremena ostaju bez Havsavija. Napravio je penal koji domaćin koristi i dolazi do izjednačenja pogotkom Radžabzadeha. Međutim, pet minuta pre kraja Al Somah donosi veliki trijumf gostima u Isfahanu.

Al Ahli je lider Grupe C sa šest bodova, ispred Al Aina koji ima četiri, Zob Ahan je treći sa jednim, a na nuli je Banjodkor.