Đurić spasao Bristol, Mitrović ni rezerva

Nathan Stirk, Getty Images Sport

Fudbaleri Bristol Sitija remizirali su sa Noričom 1:1 u 36. kolu Čempionšipa, a bod im je doneo bh. reprezentativac Milan Đurić.

Gosti su poveli u Bristolu preko Vajldčata u 39. minutu, ali rezervista Đurić 12 minuta pre kraja koristi asistenciju Rajta i poravnava rezultat.

Bristol je i dalje u zoni ispadanja, sa 34 boda je na bod od sigurne pozicije na kojoj mu je najbliži Vulverhemptonu.

Vukovi su remizirali bez golova u Ipsviču, dok su još četiri utakmice u utorak uveče završene 1:1 (Blekburn – Kardif, Derbi – Preston, Fulam – Lids i Šefild Venzdej – Barton).

Fulam Slaviše Jokanović je do boda protiv Lidsa stigal golom Kernija u 94. minutu utakmice, a nakon isključenja gostujućeg igrača Kalvina Filipsa u 89.

Gosti su poveli na Krejven Kotidžu već u petom minutu autogolom Rima.

Brajton je prekinuo niz poraza trijumfom od 2:0 u Roteramu, a do tri boda su stigli još Hadersfild protiv Aston Vile sa 1:0, Brendfrod u Notingemu sa 3:2, te KPR protiv Barnslija sa 2:1.

Lider Njukasl je remizirao bez golova na gostovanju kod Redinga, a Aleksandar Mitrović nije imao mesta ni među rezervama „svraka“.

Zahvaljujući remiju tima Rafaela Benitesa, Brajton je smanjio zaostatak za liderom Čempionšipa na tri boda, pred poslednjih deset kola.

Na pozicijama koje vode u baraž su Hadersfild, Lids, Reding i Venzdej, za kojim pet bodova zaostaje Fulam.

U zoni ispadanja osim Bristola su još Vigan i odavno otpisani Roteram.