Klub Nacional i Strongest slavili u Kopa Libertadores

Fudbal ostalo 10. mar. 20174:16 > 4:22
Ian Walton, Getty Images Sport

Klub Nacional upisao je prvu pobedu u Grupi 7 Kopa Libertadores. Pobedu je upisao i Strongest dok su Sporting Kristal i Santos odigrali nerešeno.

Nacional se sa tri boda vraća sa gostovanja Lanusu, a gol vredan pobede postigao je Silveira u 26. minutu.

Šapekoense je prvi u grupi zahvaljujući ubedljivijoj pobedi u prvom kolu, Šapekoense je slavio 2:1 na gostovanju Zuliji, a u narednom kolu u ovoj grupi sastaju se sa Lanusom. Mečevi se igraju 15. aprila.

Strongest je bio bolji od Santa Fea 2:0 u okviru prvog kola u Grupi 2. Oba gola postigao je Kumačero, u 55. i 81. minutu.

U istoj grupi, meč bez pobednika odigrali su Sporting Kristal i Santos. Bilo je 1:1. Poveo je domaćin golom Kazula u 14. minutu, a bod je Santosu doneo Tijago Maia u 67.

Prvi je u grupi Strongest, koji u narednom kolu gostuje drugoplasiranom Santosu, dok će Santa Fe ugostiti Sportnig Kristal.