Minimalac šampiona, pobede Kavasakija i Urave

Fudbal ostalo 10. mar. 201713:23 > 13:45
Masashi Hara/Getty Images

U petak su igrana tri meča japanskog prvenstva, a pobede su ostvarili Kašima Antlers, Kavasaki Frontale i Urava Red Dajmonds.

Šampion Džej lige Kašima je na svom terenu bila bolja od Jokohame minimalnim rezultatom 1:0. Jedini gol i tri boda obezbedio je Antlersima Juma Suzuki u 83. minutu. Bivši napadač Crvene zvezde Ugo Vijeira je igrao od 59. minuta, dok je makedonski vezista David Babunski, takođe do skoro u crveno-belom dresu, na terenu bio do 64. minuta.

Kavasaki je pobedio Kašivu sa 2:1, a junak meča bio je 36-godišnji vezista Kengo Nakamura. On je asistirao za vodeći gol Tanigučija u 42. minutu, a zatim je postigao drugi pogodak u 45+1, da bi u 70. minutu pretrčao 16 godina mlađeg defanzivca gostiju Nakajamu, koji je nakon faula dobio crveni karton. Kašiva je uspela da smanji preko Taketomija u 60. minutu, a to je bio i konačan rezultat.

U trećem meču dana Urava je deklasirala Kofu sa 4:1, a svi golovi su postignuti u drugom poluvremenu. Koroki je postigao prvi gol u 57, Muto se nadovezao u 60, a strelci su bili Li u 83. i Silva Rafael u 90+2. minutu. Brazilski napadač Dudu je u 76. minutu je pogodio za Kofu, na asistenciju još jednog Brazilca Vilsona.