BiH do boda u Izraelu, sa Bugarskom za istoriju

Ashley Feder

Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine do 19 godina remizirala je sa Izraelom u 2. kolu Grupe 5 kvalifikacija za plasman na Evropsko prvenstvo - 1:1.

Posle trijumfa nad Francuskom (2:0) osvojen bod na teškom gostovanju u Izraelu otvorio je vrata plasmanu na završni turnir, a odlučujući meč BiH igra protiv selekcije Bugarske.

Ekipa selektora Tonija Karačića je povela već u 3. minutu golom Mustedanagića iz slobodnog udarca.

Domaći su posle primljenog gola zaigrali mnogo bolje i terensku inicijativu su krunisali pogotkom u 18. minutu. Strelac je bio Abu Fanija.

Do kraja meča gostujući tim je imao inicijativu i nekoliko dobrih prilika, ali su mreže mirovale.

Pobeda u poslednjem kolu kvalifikacija protiv Bugarske reprezentaciju BiH vodi na završni turnir.