Prijateljske: Trijumf Turske, remi Senegala

Fudbal ostalo 27. mar. 201721:54 > 22:00
Christian Hofer, Bongarts

Fudbalska reprezentacija Turske nastavila je pobednički niz. Posle trijumfa protiv Finske u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine, Turci su u prijateljskom duelu bili bolji od Moldavije 3:1. Meč između Senegala i Obale Slonovače završen nerešeno - 1:1.

Selektor Turske Fatih Terim dao je šansu igračima koji nisu bili u prvom planu protiv Finske (2:0). Oni su to na pravi način iskoristili i sjajnom igrom u prvom poluvremenu došli do prednosti golovima Emrea Mora u 14. i Ahmeta Calika u 24. minutu.

U drugom delu Moldavija, koja je poslednjeplasirana u kvalifikacionoj grupi D u kojoj je i Srbija, je zaigrala znatno bolje, ali ipak nije uspela da izbegne poraz.

Treći pogodak za Tursku postigao je vezista Čengiz Urder u 52. minutu da bi počasni gol za Moldavce u samom finišu meča dao Ginsari.

Prijateljski duel između selekcija Senegala i Obale Slonovače završen je bez pobednika – 1:1.

I jedna i druga selekcija nastupale su u gotovo najjačim sastavima.

Oba gola viđena su u drugom poluvremenu. Najpre je Senegal u vođstvo doveo Sadio Mane iz penala u 68. minutu, da bi samo dva minuta kasnije napadač Fulama Sirjak Goji Bi poravnao i postavio konačan rezultat.