Švedska preokrenula u Portugalu, Italija u Holandiji

Getty images/ Nils Petter Nilsson/Ombrello

Fudbaleri Švedske savladali su Portugal 3:2, a Italija Holandiju 2:1, posle proekreta u prijateljskim mečevima. Portugalci su ispustili dva gola prednosti na svom terenu, poveli su preko Kristijana Ronalda u 18. minutu, a vođstvo duplirali autogolom Grankvista u 34.

Viktor Kleson je sa dva gola sredinom drugog poluvremena izjednačio rezultat u Funšalu, a neočekivan trijumf Skandinavcima donosi Kanselo, autogolom u trećem minutu nadoknade vremena.

Holandija je povela protiv Italije autogolom Romanjolija u desetom minutu, ali „Azuri“ preokeću na Amsterdam Areni do 35. minuta preko Edera i Bonučija.

Igrala su i dva rivala Srbije iz kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2018. Irci, koji dele sa „Orlovima“ prvo mesto su poraženi na svom terenu od Islanda 1:0, dok je Austrija remizirala sa Finskom 1:1.