Čangčun Jatai osvojio oprvi bod, Kanavaro slavio

Fudbal ostalo 9. apr 201715:51 > 15:55
Getty Images/Robert Prezioso

Dva duela odigrana su u kineskoj Superligi u nedelju i njima je kompletirano četvrto kolo.

Čangčun Jatai i Lioaning podelili su bodove nakon remija 1:1.

U prvom poluvremenu sem nekoliko prilika na obe strane nije bilo mnogo toga da se vidi, ali je drugo poluvreme donelo mnogo više uzbuđenja.

Najpre je zbog drugog žutog kartona Li Šangkun u 54. minutu ostavio je saigrače iz Lioaninga sa igračem manje na terenu nakon prekršaja u šesnaestercu, a kazneni udarac je u gol za Čangčun pretvorio Šabolč Husti.

Da uzbuđenje bude još veće, Lioaning je sa igračem manje do izjednačenja i boda došao samo dva minuta kasnije golom Asani Lukimje.

Tjanđin Ćunjan bio je pred svojim navijačima bolji od Janbiana 1:0, a jedini gol na ovom meču za ekipu Fabija Kanavara postigao je Ke Sun. Asistenciju je zabeležio Pato.

Gvangdžo RF prvi je na tabeli nakon četiri kola sa 10 bodova. Slede Šangaj SOPG i Šandong Luneng sa po devet, a Hebei ima osam bodova na četvrtom mestu.

Na začelju su Čangčun Jatai koji je upravo u nedelju odvojio prvi bod u sezoni i Jangsu Suning koji takođe ima jedan bod.