Goleada u Porto Alegreu, Gremio se izvukao

Lucas Uebel/Getty Images

Fudbaleri Gremija pobedili su Deportes Ikike rezultatom 3:2 u drugom kolu Kopa Libertadores u utakmici koja je obeležila veče u tom takmičenju.

Gremio je u Porto Alegreu vodio 3:0 posle pola sata igre, ali je umali prokockao prednost, pošto su se gosti probudili u nastavku igre.

Luan je postigao dva gola za brazilski klub za devet minuta, u 16. i 24. minutu, da bi u 29. na 3:0 povisio Miler Bolanjos. Gosti iz Čilea su smanjili golovima Rafaela Karoke i Misaela Davile u 61. i 68. minutu, ali više nisu mogli.

Gremio na čelu grupe 8 ima maksimalnih šest bodova, ispred Guaranija sa tri, dok su Deportes Ikike i Samora bez bodova.

Najubedljiviju pobedu dana ostvarila je kolumbijska Barselona, koja je sa 2:0 pobedila Estudijantes u La Plati. Strelci za goste bili su Heferson Mena u 52. minutu i Arijel Najelpan u nadoknadi vremena. Barseloni je posao bio olakšan od 72. minuta, kada je Sebastijan Dubarbijer zaradio drugu javnu opomenu.

Barselona drži čelo grupe 1 sa šest bodova, ispred Botafoga sa tri i Atletiko Nasionala i Estudijantesa bez bodova.

U preostalim utakmicama odigranim u utorak viđen je identičan rezultat. Gogoj Krus je slavio na gostovanju Libertadu sa 2:1, dok je Vilserman bio bolji od Atletika iz Tukumana.

Godoj je do pobede došao posle preokreta, pošto je Libertad vodio od 22. minuta preko Anhela Kardosa Lusene. Junak trijumfa gostiju bio je Anhel Gonsales, koji je postigao golove u nadoknadi prvog poluvremena, a potom i 90. minutu.

Posle tri pobede, Godoj je izbio na prvo mesto u grupi 6 sa četiri bodova, a prate ga Sport Bojs, Atletiko Mineiro i Libertad sa po jednim.

Slična situacija viđena je u Boliviji, pošto su gosti poveli, a potom Vilsterman preokrenuo. Hairo Palomino je doveo Atletiko u vođstvo, da bi usledili golovi Gilberta Alvaresa i Luisa Kabesasa.

Vilserman je prvi u grupi 5 sa šest bodova posle tri kola, ispred Palmeirasa sa četiri i Penjarola sa tri, dok Atletiko ima jedan bod.