Remi u derbiju Osake, Urava na vrhu

Fudbal ostalo 16. apr. 20179:09 > 9:16
Getty images/ Masashi Hara

U prvom derbiju Osake posle 2014. godine, Serezo i Gamba odigrali su nerešeno 2:2 u meču sedmog kola japanske Džej lige.

Serezo je bio mnogo bolji rival i propustio je nekoliko dobrih prilika u prvom poluvremenu, da bi nastavio sa promašajima i na startu drugog dela igre.

Iz prve prave šanse Gamba je došla do vođstva u 57. minutu, strelac je bio levi bek Fuđiharu.

U 72. minutu Serezo dolazi do izjednačenja prvim golom Sugimotoa u sezoni, a isti igrač u 86. minutu je posle centaršuta Souse glavom doneo preokret.

Ipak, u 93. minutu Gamba dolazi do izjednačenja posle fantastične akcije koju su izveli iz kornera, a strelac je bio Šu Kurata, svojim trećim golom u sezoni.

Obe ekipe sada imaju po 12 bodova i dele treće mesto.

A na prvoj poziciji je Urava, koja je bila bolja od Tokija u gostima golom Korokija. Šimicu i Omija remizirali su 1:1, a za gostujući tim Dragan Mrđa igrao je do 83. minuta.

Nerešeno 1:1 bilo je i u meču Sapora i Kavasakija – gosti su poveli golom Kobajašija iz penala, a bod Saporu doneo je Tokura u 82. minutu.

Drama u finišu viđena je u meču Džubila Ivate i Sagana – gosti su poveli u 88. minutu preko Tojode, izjednačio je Adailton minut kasnije, a preokret je u 94. minutu kompletirao Musaev.

Golovima Hare i Jana ekipa Niiggate pobedila je Kofu u gostima, dok je u poslednjem meču dana Kašima deklasirala Vegaltu 4:1.

Jokohama je u gostima pobedila Hirošimu golom Nakazave u četvrtom minutu, a u pobedničkom timu igrali su Ugo Vijeira (do 84. minuta) i David Babunski (do 62. minuta).

Kašiva je savladala Kobe na strani sa 2:1, a odlučujući pogodak postigao je Otsu u 92. minutu.