Skolarijev Evergrande ubedljiv, igrao Gudelj

Zhong Zhi/Getty Images

Tim Gvangdžou Evergrandea savladao je Tijanđin Tedu sa 3:0 na gostujućem terenu u okviru petog kola kineske Superlige. U drugom meču dana Janbijan i Hebei remizirali su sa 1:1.

Najzaslužniji za trijumf tima Luisa Felipe Skolarija bio je dvostruki strelac Rikardo Gulart. Brazilski ofanzivac postigao je golove u 13. i 72. minutu, a konačan rezultat postavio je vezni fudbaler Ju Hančao u 84. minutu.

Za poraženu ekipu Tijanđin Tede ceo meč je u igri proveo srpski internacionalac Nikola Gudelj.

Gvangdžou Evergrande na taj način se probio na drugo mesto tabele i zaostaje dva boda za vodećim Šandongom koji ih je prikupio 12 posle prvih pet kola. Ekipa Tijanđin Tede trenutno se nalazi na 11. poziciji.

U drugom meču odigranom u subotu Hebei je remizirao u gostima sa timom Janbijana 1:1. Hebei je poveo golom Brazilca Aloizija u 56. minutu, a bod domaćima doneo je Južnokorejac Kim-Sung Dej u 78. minutu.

Posle pet mečeva Hebei, koji sa klupe vodi Manuel Pelegrini, i dalje je neporažen, ali im je ovo bio treći remi tako da ukupno imaju devet bodova, što je dovoljno za petu poziciju na tabeli. Janbijan i dalje ne zna za trijumf i trenutno zauzimaju 14. mesto u kineskoj Superligi.