Superliga Kine: Zahavi i Ži vode Piksija na prvo mesto

Fudbal ostalo 17. apr 201711:19 > 11:29
Getty images/ Masashi Hara

U poslednjem meču petog kola Superlige Kine Gvangdžou R&F Dragana Stojkovića slavio je ubedljivo kao gost protiv Liaoninga 4:1 i vratio se na lidersko mesto na tabeli.

Junaci ekipe kojoj je na čelu proslavljeni kapiten reprezentacije Jugoslavije, bili su dvostruki strelac Eran Zahavi i Ćiao Ži, koji je asistirao Zahaviju kod oba gola i sam se upisao u strelce. Prvo je Zahavi već u 18. minutu došao u vođstvo. Ono je trajalo do 39. minuta, kada je dosuđen penal za Lioaning i Čamanga je bio precizan.

U drugom poluvremenu Gvangdžou R&F krenuo je agresivno i takav pristup mu se isplatio, jer je Zahavi u 61. minutu ponovo došao u vođstvo. Sve dileme otklonio je Ži u 71. minutu na asistenciju Renatinja, koji je pet minuta kasnije postavio konačan rezultat.

Gvangdžou R&F prvi je na tabeli sa 13 bodova, jednim više od Šandonga i po tri u odnosu na imenjaka Evergrandera i Šangaji SIPG. Liaoning je 10. sa šest bodova.