Kup Libertadores: "Petarda" Lanusa, bod Šapokoenseu

Cristiano Andujar, Getty Images

Fudbaleri Lanusa pobedili Zuliju sa 5:0 u meču 3. kola grupe 7 Kupa Libertadores, dok su u istoj grupi Šapokoense i Klub Nacional odigrali 1:1.

Argentinski predstavnik je ubedljivim trijumfom pred svojim navijačima izbio na prvu poziciju u grupi sa 6 bodova, Šapokoense i Nacional imaju po 4, dok je Zulia iz Venecuele poslednja sa 3 boda.

Lanus je poveo veću 5. minutu golom Lautara Akoste, a rezultat se nije menjao do 48. kada je Hose Sand duplirao prednost svog tima. U poslednjih 15 minuta u strelce su se upisali još Herman Denis, Alehandro Silva i Nikolas Paskući za ubedljiv trijumf Argentinaca.

Šapokoense je od 10. minuta golom Reinalda iz jedanaesterca vodio protiv Klub Nacionala, međutim, bod je Urugvajcima obezbedio Ugo Silveira u finišu prvog poluvremena.

Protekle noći odigran je i jedan meč u grupi 2 u kojem su Sporting i Strongest podelili bodove. Utakmica je završena najnepopularnijim rezultatom (0:0), tako da je domaća peruanska ekipa sa 4 boda na deobi prvog mesta sa Santosom, dok su Bolivijci osvojili drugi bod i na začelju su tabele.