CONCACAF LŠ: Remi u prvoj utakmici finala

Fudbal ostalo 19. apr. 20176:18 > 6:25
Lucas Uebel/Getty Images

Fudbaleri UNAM Tigresa i Paćuke igrali su 1:1 u prvom meču finala CONCACAF Lige šampiona.

Na Univerzitetskom stadionu u Montereju gosti su poveli već posle tri minuta, kada je Raul Lopes izveo slobodni udarac sa 25 metara, a Eduardo Vargas u živom zidu potpuno promenio smer lopte i smestio je u dalji ugao.

Domaćin je posle toga preuzeo kontrolu nad utakmicom i stvorio seriju prilika, a do izjednačenja su stigli u 32. minutu. Posle centaršuta sa desne strane golman Paćuke Alfonso Blanko ispustio je loptu, prikrao se Ismael Sosa i zatresao mrežu.

U nastavku meča dve odlične prilike za tigres imao je Francuz Andre Pjer Žinjak, najbolji strelac tog kluba, ali je oba puta šutirao pored gola.

Čileanac Vargas, koji je u više navrata probao udarcima sa distance, a jednom šutirao tik pored stative, bio je tragičar meča, jer je u 67. minutu njegov udarac sa bele tačke odbranio Blanko, nakon što je Gutijeres rukom zaustavio loptu.

U finišu je Irving Losano često pretio domaćem golmanu, a Viktor Gusman takođe je ugrozio prezimenjaka na golu Tigresa, ali je rezultat ostao 1:1.

Revanš se igra sledećeg četvrtka u Paćuki, gde je domaćinu dovoljan i remi bez golova za peti kontinentalni trofej i prvi posle sedam godina.

Tigres, koji je zvanični prvak Meksika, do sada nije osvojio nijedan međunarodni trofej.

Dve ekipe imaju naporan raspored, jer su u prethodnih 6 dana odigrale po dva meča Lige MX, a već u nedelju ih čeka sledeći nastup u nacionalnom šampionatu, koji je takođe ušao u završnicu, a oba tima su uključena u žestoku borbu za plej of.