Šangaj remijem prepustio vrh dvojcu iz Gvangdžoua

Visual China/Getty Images

Fudbaleri ekipe Šangaj SIPG remizirali su sa Čongćing Lifanom rezultatom 1:1 u gostima i na taj način ostali na dva boda zaostatka od vodećeg dvojca posle sedam odigranih kola u kineskoj Superligi.

Tim Andrea Vilasa-Boaša imao je inicijativu tokom čitavog duela, a na prvi gol na meču čekalo se sve do 52. minuta kada je defanzivac Guan Hi zatresao mrežu.

U dramatičnoj završnici Čongćing je došao do izjednačenja u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je gol postigao vezni igrač Đije Ding.

Čitav meč u timu domaćeg Čongćina odigrao je hrvatski defanzivac Goran Milović, dok su za tim iz Šangaja igrali brazilski internacionalci Hulk i Oskar.

Posle sedmog odigranog kola dva tima su se izdvojila na vrhu sa 16 osvojenih bodova – Gvangdžou Evergrande Luiša Felipe Skolarija i Gvangdžou RF Dragana Stojkovića, a šangajski SIPG je treći sa 14. Čongćing je posle poraza deveti sa deset bodova.