Kopa Libertadores: Nacional, Tukuman, Barselona slavili

Fudbal ostalo 3. maj. 20176:08 > 6:13
Clive Rose, Getty Images Sport

Odigrani su mečevi prve i pete grupe Kopa Libertadores.

Fudbaleri Atletiko Tukumana pobedili su Penjarol rezultatom 2:1. Do prvog gola se čekalo do 77. minuta kada je Zampedri doveo domaćine u vođstvo. Tri minuta kasnije Gonzales je duplirao prednost. Jedini gol za Penjarol postigao je Rodrigez u 84. minutu.

Grupa 5: Palmeiras 10, Atletiko Tukuman sedam, J. Vilsterman šest, Penjarol tri boda.

Atletiko Nacional slavio je protiv Estudijantesa rezultatom 4:1. Golove za Nacional su postigli Uribe u 36, Moreno u 45. i Ibarguen u 47. minutu. U 67. minutu fudbaler Atletika Diaz je postigao autogol.

Grupa 1: Barselona CB 10, Botafogo RJ sedam, Atletiko Nacional tri, Estudijantes tri boda.

Fudbaleri Barselone su u gostima pobedili Botafogo sa 2:0. Prvi gol, već u sedmom minutu, postigao je Ajovi, da bi u 24. minutu Alvez duplirao prednost.