Tokio slavi Okuboa

Fudbal ostalo 7. maj. 201711:43 > 11:46
Koji Watanabe, Getty Images Sport

U meču desetog kola japanske Džej lige fudbaleri Tokija savladali su Valgetu Sendaj sa 2:0, upisavši treći trijumf u nizu.

Iskusni Jošito Okubo prvi put je zatresao mrežu domaćina u 21. minutu, da bi vođstvo Tokija isti igrač duplirao u 57. minutu. Pobedom se Tokio učvrstio na četvrtoj poziciji na tabeli sa 19 bodova, dok je Vegalta Sendaj pao na 13. su 13 bodova.

Sagan Tosu je minimalnim rezultatom savldao Jokahoma Marinose. Jedini gol na meču postigao je Daiči Amada već u 13. minutu. Bezuspešno su pokušavali Marinosi da se vrate u drugom poluvremenu, pa su posle novog poraza pali na 11. mesto na tabeli, da bi ih na 10. poziciji zamenio upravo Sagan Tosu.

David Babunski na terenu je, u dresu Jokahome, bio do 55. minuta, kada ga je zamenio Ugo Vieira.

Kofu nije iskoristio prednost domaćeg terena u duelu sa Ivatom. Uspeli su gosti da odole i sa igračem manje od 63. minuta. Naime, Mijacaki je dobio drugi žuti karon, zbog čega je isključen iz igre. Međutim, nisu nadbrojniji fudbaleri Kofua koristili šanse, pa je utakmica završena bez golova.

Ivata je posle novog remija ostala na devetoj poziciji, dok je Kofu pao na 12.