Kina: Poraz Piksija, pobede Hebeja i Šandung Luenenga

Fudbal ostalo 7. maj 201716:37 > 16:45
Junko Kimura/Getty Images

Odigrani su mečevi osmog kola kineske Superlige.

Getty images/ Masashi Hara

Fudbaleri Ljaoninga i Tjencin Tajde odigrali su nerešen meč (1:1). Do prvog se gola čekalo do 81. minuta, kada je Hu Rentian doveo domaćine u vođstvo. Gosti su izjednačili u 91. minutu kada je Himing Pan postigao autogol i tako poklonio bod protivniku.

Hebej je u gostima savladao Peking Guan rezultatom 4:1. Meč je dobro pošao za domaćine koji su poveli već u četvrtom minutu kada je Sorijano bio precizan iz penala. U nastavku meča golove za Hebej su postigli: Li Hang  u 28, Aloisio u 43. i 84. minutu.

Fudbaleri Šandung Luenenga su rutinski savladali Gvangžu Rič and Fejmos srpskog trenera Dragana Stojkovića rezultatom 3:0.

Dvostruki strelac je bio Džang Ši ( u 14. i 21. minutu), dok je jedan gol postigao Tardeli u 60. minutu.