ALŠ: Evergrande i Kavasaki u nokaut fazi

Getty Images/Zhong Zhi

U utorak su igrane utakmice šestog kola po grupama Azijske lige šampiona, a prolaz u dalju fazu takmičenja su ostvarili Guangžou Evergrande i Kavasaki Frontale.

U Grupi G Kavasaki Frontale je sa 4:0 savladao Istern iz Hong Konga, što je uz remi Guangžou Evergrandea i Suvona, japansku ekipu poslalo u osminu finala Azijske lige šampiona.

Golove za Kavasaki su postigli Rajner u 28, Taniguči u 45, Hasegava u 49. i Nara u 53. minutu, dok je šampion Hong Konga završio učešće u ALŠ sa pet poraza i jednim remijem.

U drugoj utakmici iste grupe kineski Guangžou i južnokorejski Suvon su igrali 2:2, što je rezultat koji je bio povoljniji za ekipu trenera Luisa Felipea Skolarija. Dvostruki strelac za Guangdžou je bio Guljar u 17. i 68. minutu, dok su za Suvon pogađali Jeom Ki Hun u 9. i Kim Jong Vu u 80. minutu.

Igralo se i u Grupi H, gde je južnokorejski Džedžu savladao Gamba Osaku sa 2:0 golovima Čung Vuna u 29. i Huang Il Sua u 66, pa je izborio plasman među 16 najboljih. Tamo će se naći i kineski Đijangsu, koji je pobedio Adelejd na gostovanju sa 1:0 (Đi Ksijang 81), pa je samo potvrdio prvo mesto u grupi.