Župiler: Anderleht ne dâ čelo tabele Brižu

Fudbal ostalo 14. maj 201720:11 > 20:20
:Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

U borbi za vrh tabele, Anderleht je u gostima remizirao sa Klub Brižom 1:1. U meču koji odlučuje o mestu koje direktno vodi u Ligu Evrope, Gent zadržao prednost u odnosu na Šarlroa posle remija 1:1 na domaćem terenu u okviru osmog kola doigravanja za šampiona belgijske Župiler lige.

U derbiju lige Anderleht je u gostima poveo već u 9. minutu Alžirca Sofijane Hanija. U 36. minutu Klub Briž došao je do izjednačenja lepim golom Vormera iz slobodnog udarca.

Klub iz prestonice je u drugom poluvremenu mogao do novog vođstva, ali je veliku priliku propustio Juri Tielemans u 65. minutu kada je promašio penal, pa je 2:1 bio i konačan rezultat meča.

U timu u ljubičasto-belim dresovima čitav susret na terenu proveli su srpski internacionalci Ivan Obradović i Uroš Spajić.

Anderleht na vrhu tabele i dalje ima četiri boda više od tima iz Briža, pošto remijem plavo-crni nisu uspeli da umanje zalihu Anderlehta.

Gent je propustio dobru priliku da napravi još veću bodovnu zalihu u odnosu na ekipu Šarlroa, pošto su remizirali 1:1, a veliki deo meča igrali su sa fudbalerom više. U 24. minutu iz igre je direktno isključen iskusni vezista Klemen Tenmon, ali je u prednost ipak došla gostujuća ekipa.

Šarlroa je u vođstvo doveo Enes Saglik samo četiri minuta pošto je njegov saigrač isključen iz igre.

Gent je napadao tokom čitavog susreta, imao mnogo više prilika i daleko veći posed lopte, ali do preokreta nisu uspeli da dođu. Izjednačenje im je doneo Japanac Juja Kubo iz jedanaesterca u 40. minutu.

Na kraju meča, u drugom minutu sudijske nadoknade, iz igre je morao da izađe Luj Verstrate, pa su oba tima završila duel sa igračem manje.

U Gentu se u sastavu našla eks-Ju kolonija – srpski defanzivac Stefan Mitrović je na terenu proveo čitav susret, dok je napadač Darko Bjedov na teren istrčao u 78. minutu.

Bosanskohercegovački vezista Danijel Milićević dobio je žuti karton, a hrvatski golman Lovre Kalinić među stativama proveo je čitavu utakmicu.

Gent sada ima četiri boda više od tima Šarlroa na trećem mestu Župiler lige.