Kopa Libertadores: River umalo prokockao sve

Buda Mendes/Getty Images

Fudbaleri River Plejta pobedili su Melgar rezultatom 3:2 u petom kolu Kopa Libertadores, pošto su posle 20 minuta vodili 2:0. U četvrtak su odigrane još dve utakmice, koje su obeležili pobeda Botafoga i kiks Barselone.

U Arekipi, za sigurno vođstvo Rivera bili su zaslužni Lukas Alario i Kamilo Majada, koji su postigli dva gola u razmaku od devet minuta. Međutim, povratak domaćeg tima u meč nagovestio je Omar Fernandes golom u 23. minutu, da bi Emanuel Erera izjednačio u 62. minutu.

Slavlje Melgara nije, ipak, dugo trajalo, pošto je Ignasio Fernandes u 70. minutu razrešio sve dileme oko pobednika i doneo gostima sva tri boda.

River na čelu grupe 3 ima 13 bodova, a prate ga Emelek sa sedam, Medeljin ima šest, a Melgar samo tri.

Preostale dve utakmice odigrane su u okviru grupe 1 – Botaforo je pobedio Atletiko Nasional sa 1:0, dok je Estudijantes bio ubedljiv na gostovanju Barseloni sa 3:0.

Junak pobede Botafoga bio je Rodrigo Pimpao, koji je postigao jedini gol u Rio de Žaneiru u 51. minutu.

U Ekvadoru, dvostruki strelac u trijumfu Estudijantesa bio je Fakundo Sančes, dok je jedini preostali gol postigoa Huan Ignasio Kavaljaro.

Botafogo i Barselona imaju po deset bodova, a prate ih Estudijantes sa šest i Atletiko sa tri.