J-Liga: Lud duel u Uravi, bod za tim trenera Petrovića

Fudbal ostalo 20. maj. 201713:01 > 14:15
Chung Sung-Jun, Getty Images Sport

Urava Red Dajmondsi remizirali su sa timom Šimizua rezultatom 3:0, dok su u ostalim susretima 12. kola japanskog prvenstva pobede još ostvarili i timovi Albireks Nigate, Kašive, Hirošime i oba tima iz Osake.

U uzbudljivom susretu koji ste imali priliku da direktno pratite na Sport klubu tim Urave je dva puta bio u vođstvu, ali je na kraju uspeo da se domogne izjednačenja i osvoji bod. Trostruki strelac za domaće bio je Šinzo Koroki, dok je za goste mrežu dva puta tresao severnokorejski napadač Tese Čong, a gol je postigao i Brazilac Tijago Alves.

Za tim Urave, koji sa klupe predvodi legenda Šturma iz Graca Mihailo Petrović, u igru je sa klupe ušao nekadašnji napadač Genka i slovenački reprezentativac Ljubijankić.

Urava je posle remija treća sa 23 boda iz 12 susreta, dok je Šimizu na sredini tabele.

Nigata je savladala Saporo sa 1:0 golom Brazilca Ronija, ali su i dalje pretposlednji na tabeli, dok je nakon neuspeha Saporo 15. sa 12 poena.

Kašiva je u gostima slavila protiv Ivate sa 2:0, a strelci su bili Nakagava i Kristijano. Kašiva je trenutno druga sa bodom manje u odnosu na lidera – ekipu Gamba Osake.

Fudbaleri Hirošime u gostima su preokrenuli rezultat i slavili sa 2:1 protiv Kofua. Domaći su došli u vođstvo u 19. minutu golom Šoheja Ogure, a potom su usledila dva pogotka tima iz Hirošime.

Golove su postigli Hiroki Mizumoto i Kosei Šibasaki.

U timu Hirošime u startnih 11 bio je nekada dugogodišnji spoljni Dinama Mihael Mikić. Hirošimi je pobeda izuzetno važna jer su nakon ove pobede došli do tek devetog boda posle 12 susreta.

Jokohama je na svom terenu remizirala sa Vegalta Senaijem rezultatom 1:1, a domaćina je pred sam kraj prvog poluvremena u vođstvo doveo Naoki Maeda. Izjednačenje gostima doneo je defanzivac Kazuki Oida.

Tim Serezo Osake bio je ubedljiv na gostovanju Omiji sa 3:0 i sada zaostaju samo tri boda za gradskim rivalom Gambom koji se nalazi na čelu tabele.

Strelci golova bili su Kijotake, Sugimoto i Nakamura, a čitav meč je u igri proveo bivši defanzivac Hajduka iz Splita i Osijeka Matej Jonjić.

Omija je zakovana za samo dno tabele sa sedam bodova.

Fudbaleri Gamba Osake nastavili su sa odličnim partijama i nalaze se na čelu tabele nakon pobede od 3:0 protiv Sagan Tosua. Strelci su bili Šu Kurata i napadač Šu Nagasawa koji je postigao dva gola.

Sagan je 11. na sredini tabele.

U poslednjem duelu kola Kobe je na domaćem terenu remizirao sa Jokohamom rezultatom 1:1. Goste je u vođstvo dobeo Kensuke Nagai u 14. minutu, a u drugom poluvremenu je u 63. izjednačio Kazume Vatanabe.

Timovi posle remija dele sedmu poziciju sa 20 bodova posle 12. kola.