Kolorado šokirao Kanzas, pobeda Njujorka

Jamie Squire/Getty Images

Fudbaleri Kolorado Rapidsa savladali su Sporting Kanzas Siti sa minimalnih 1:0 u duelu istočne konferencije MLS lige.

Ovaj rezultat predstavlja veliko iznenađenje pošto je Sporting Kanzas prvi na istoku sa 22 boda, a Kolorado je poslednji i sada ima deset bodova i samo tri pobede.

Jedini gol na utakmici postigao je Ford već u 11. minutu utakmice.

Njujork Red Bulsi gubili su od Nju Ingland Revolušnsa na poluvremenu posle pogotka Lija Ngujena koji je iskoristio penal. Ipak, Bredli Rajt-Filips i Rojer doneli su pobedu u nastavku.

Njujork je peti na istoku sa 20 bodova, a Nju Ingland ima četiri manje na osmoj poziciji.

Di Si Junajted slavio je u Vankuveru protiv Vajtkepsa sa 1:0 golom Nigla sa penala u 61. minutu, a Tešera je u šestom minutu nadoknade promašio penal za izjednačenje.

Istim rezultatom Minesota je slavila protiv Orlanda na svom terenu, kao i Real Solt LEjk protiv Filadelfije Junion.

Na tabeli zapadne konferencije vodi Sporting Kanzas ispred Hjustona, dok su na istoku vodeći Toronto i Čikago koji vodi Veljko Paunović.