J-liga: Cerezo prati vodeće

Fudbal ostalo 28. maj. 201712:02 > 12:04
Getty Images/Joern Pollex

Fudbaleri Cerezo Osake savladali su Visel Kobe na gostovanju 2:1 u 13. kolu japanske J-lige. U preostala dva meča Tokio i Kofu su remizirali 1:1, dok je Vegalta Sendai na svom terenu bila bolja od Albireks Niigate (2:1).

Osaku su do trijumfa protiv Kobea vodili Kazuja Jamamura golom u 29. i Kota Mizunuma pogotkom u 64. miunutu. Jedini gol za domaću ekipu postigao je Kazume Vanatabe u 39. minutu.

Tom pobedom Cerezo se izjednačio na drugoj poziciji sa gradskim rivalom Gambom, koja ima i meč manje, sa po 25 bodova, a Visel je na devetom mestu sa 20 bodova.

U meču između Tokija i Kofua, domaći tim je u vođstvo doveo Jojiro Takagi u drugom minutu, a remi Kofuu doneo je Juki Horigome u 44.
Tokio se nalazi na šestom mestu sa 21 bodom dok je Kofu na 14. poziciji sa 14 bodova.

U poslednjem meču nedeljnog programa Vegalta Sendai je posle preokreta za dva miunuta slavila nad Albireks Nigatom, golovima Krislana od kojih je prvi bio iz penala u 83. minutu. Vodeći gol za Niigatu postigao je Tijago Galjardo u 62. minutu.

Vegalta je tom pobedom došla na 11. mesto sa 17 bodova dok je Niigata na pretposlednjoj poziciji sa osam bodova.