Minimalci za PAO i AEK, Iviću ugrožena Liga šampiona

Getty Images/Joern Pollex

Odigrani su mečevi petog kola plej-ofa za Ligu šampiona u Superligi Grčke, a pobede su ostvarili AEK protiv PAOK i Panatinaikos protiv Panioniosa.

Ko će u kvalifikacije Lige šampiona teško se sada može pogoditi i uz pomoć kristalne kugle. PAOK, koji je pred početak plej-ofa bio u najboljoj poziciji drugim porazom i to od AEK iz Atine, tako da će u poslednjem kolu imati imperativ pobede.

Pobedonosni gol za Atinjane postigao je Anastasios Bakasetas u 42. minutu, a AEK je imao i penal već u šestom minutu, ali ga Hristodulopulos nije iskoristio. Ipak i sa tim propustom AEK je došao do velike pobede i sada je prvi na tabeli sa devet bodova, ispred PAOK i Panatinaikosa koji imaju po osam, ali i sa utakmicom manje. To je onaj njihov međusobni duel, prekinut u Atini kada je povređen i trener solunske ekipe Vladimir Ivić, a po svemu sudeći će PAOK dobiti bodove i na taj način poslednje kolo dočekati kao lider. Ali će morati da juri pobedu protiv upravo Panatinaikosa u Solunu, gde opet mogu da se očekuju ozbiljne tenzije.

Panatinaikos je sačuvao kakve, takve šanse pobedom nad Panioniosom, takođe 1:0, ali će sve zavisiti od odluke disciplinskih organa u vezi utakmice sa PAOK u Atini. Jedino je sigurno da Panionios sa četiri boda nema nikakve šanse za plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.