Grčka: AEK u Ligi šampiona!

Getty Images/Maja Hitij

Fudbaleri AEK završili su plej-ofa Superlige Grčke na prvom mestu i izborili plasman u kvalifikacije za Ligu šampiona.

U dramatičnom poslednjem kolu AEK je slavio 2:1 protiv Panioniosa posle preokreta i ostvario treću pobedu.

Karto za LŠ rezervistao im je atinski rival Panatinaikos koji je savladao PAOK 3:2 u Solunu, takođe posle preokreta golom Molinsa u 93. minutu susreta.

Tako je AEK plej-of završio sa bodom više od Panatinaikosa, mada „zeleni“ imaju utakmicu manje.

Međutim, PAO će biti kažnjen jer su njegovi navijači pogodili u glavu trenera PAOK Vladimira Ivića u prvom susretu, prvi vođstvu 1:0 na svom terenu u Atini.

PAOK je vodio 2:1 u sredu, pogocima Bisesvara i Perda Enrikea, taj rezultat mu je mogao doneti LŠ, ali je PAO izjednačio u 79. minutu, a onda šokirao Tumbu u nadoknadi vremena

Tako će AEK u LŠ, a PAO, PAOK i Panionios u Ligu Evrope.