Kina: Evergrande nastavlja da gazi, SIPG ga prati

Fudbal ostalo 3. jun 201715:31 > 15:33
Getty Image

Šampion Kine Gvangdžou Evergrande upisao je osmu pobedu u nizu u kineskoj Superligi, savladavši Janbian na gostovanju (3:1) u okviru 12 kola. Prvi pratilac šestostrukog uzastopnog osvajača titule Šangaj SIPG pobedio je Liaoning 4:1 i zadržao korak za liderom.

Golove za Evergrande postigli su Brazilac Paulinjo u 32. minutu, Rikardo Gular u 73. i Gao Lin u 88. minutu. Jedini pogodak za domaću ekipu dao je Jon u 43.

Posle ove pobede Gvangdžou ima 31 bod, dva više od SIPG, koji je golovima Hulka u 70. i 81. iz penala, Vu Leija u 86. i Lu Venjua u 93. ubedljvio savladao Liaoning. Počasni pogodak za Liaoning dao je Lukmija u 92. minutu.
Liaoning je deveti na tabeli sa 13. bodova.

U ostalim mečevima Hebei je bio bolji na strani od Đangsua posle preokreta (2:1). Oba gola za ekipu Maurisija Pelegrinija bio je Aloisio u 55. i 65. minutu.Vodeći pogodak za Đangsu postigao je Ji Ksiang u 42. minutu.

Hebei sa ta tri boda zadržao korak za vodećima i sada se nalazi na trećoj poziciju na tabeli sa 2 bodova.Đangsu je 14. sa osam.

Ekipa Fabija Kanavara Tjanđin Ćuanđijan bila je bolja od Šandonga na gostovanju 2:1. Domaće je u vođstvo doneo Li Sonđi u 27. da bi preokret gostima doneli Aksel Vitsel u 41. i Žang u 68. minutu.

Tjanđin se sada nalazi na 6. mestu sa 19 bodova dok Šandong ima 20 i četvrti je na tabeli.