Kina: Jelavić strelac, remi u Čangčunu

David Rogers, Getty Images

Fudbaleri Čangčuna i Guidžoua odigrali su nerešeno 1:1 (0:1) u jedinom nedeljnom meču 12. kola kineske Super lige.

Gostujuća ekipa povela je već u prvom minutu meča golom 31-godišnjeg Hrvata Nikice Jelavića. Ipak, samo sedam minuta kasnije prvi od dva crvena kartona igrača Guidžoua dobio je Han Pengfei i umanjio šanse za trijumf.

Ekipa Čangčuna propustila je prvu šansu za izjednačenje u 28. minutu kada Igalo nije bio precizan iz penala, ali je svoj promašaj nadoknadio u drugom poluvremenu.

Igalo je u 50. minutu asistirao Longu Tanu, koji je savladao čuvara mreže Vua Jakea za konačnih 1:1.

Do kraja meča nije bilo velikih šansi, a u šestom minutu sudijske nadoknade vremena viđen je još jedan crveni karton u gostujućem timu. Ovoga puta ‘pocrveneo’ je Bojang Su.

Guidžou je trenutno osmi na tabeli sa 14 bodova, dok je Čangčung na 13. poziciji sa devet bodova.