Južnoamerikanci se pitaju – slavili Ćuanđijan i Šenhua

Fudbal ostalo 24. jun 201711:50 > 11:54
Scott Halleran/Getty Images

U početnim utakmicama 14. kola kineske Superlige pobede su zabeležili ekipe Tijanđin Ćuanđijana, koja je u gostima savladala Liaoning sa 2:1, i Šangaj Šenhua, koja je takođe na strani bila bolja od fenjeraša Janbijana sa 2:0.

Tijanđin Ćuanđijan, koji sa klupe predvodi nekada sjajni italijanski štoper Fabio Kanavaro, do pobede je došao golovima u prvom delu igre. Za prvi je zaslužan kineski vezista Li Zingčan, koji je u 24. minutu mrežu zatresao na asistenciju Ženga.

Do odlaska na odmor prednost gostiju je duplirana, a strelac je bio nekadašnji ofanzivac Milana, Korintijansa, Sao Paola i Viljareala Alešandre Pato. Bio je to sedmi pogodak nekada velikog talenta brazilskog fudbala u tekućoj sezoni.

Gosti su u nastavku uspeli da smanje rezultat – gol je postigao Janđun Ženg u 55. minutu, ali do izjednačenja igrači Liaoninga ipak nisu stigli.

Ćuangđijan je nakon trijumfa na petom mestu tabele sa ambicijom da se uključi u sam vrh, dok je poraženi tim Liaoninga 11. sa 13 bodova iz 14 susreta.

U drugom meču odigranom u subotu tim iz Šangaja je u vođstvo doveo iskusni argentinski napadač Karlos Teves u 13. minutu, svojim drugim golom u sezoni.

Ekipa urugvajskog trenera Gustava Pojeta do prednosti od 2:0 stigla je u 69. minutu golom veziste Čao Jundinga.

Nakon pobede, Šangaj Šenhua je osmom mestu, dok je Janbijan poslednjeplasirani tim u ligi.