Kina: Rapsodija Šenhue

Fudbal ostalo 30. jun 201716:15 > 16:19
Getty Images/Joern Pollex

Fudbaleri Šangaj Šenhue doslovno su demolirali Lianonig, na svom terenu, u 15. kolu kineske Superlige, i slavili rezultatom 8:1.

Ekipu Gustava Pojeta do ubedljivog trijumfa su vodili Fredi Guarin, Đovani Moreno i napadač Obafemi Martins sa po dva gola, jedan gol je delo igrača Liaoninga Ši Ksiatona, dok je poslednji pogodak za Šenhuu postigao Ženg Lu.

Počasni gol za goste dao je Udžah.

Golovi su redom počeli da se ređaju od pogotka Guarina u 11. minutu, sve do poluvremena kada je bilo 6:0 za domaćina.

U nastavku je Šenhua spustila gas, ali je i pored toga postigla još dva gola za više nego ubedljivu pobedu.

Posle te pobede Šangaj ima 19 bodova i nalazhi se na osmom mestu na tabeli, dok je Liaoning na 13. poziciji sa šest bodova manje.