Gold kup: Dva gola Jamajke za revanš Kurasaou

Fudbal ostalo 10. jul 20173:12 > 3:17
Sean M. Haffey, Getty Images Sport

Fudbaleri Jamajke pobedili su u San Dijegu selekciju Kurasaoa sa 2:0 u 1. kolu C grupe Gold kupa koji se igra u Sjedinjenim Državama.

Posle ne toliko zanimljivog prvog poluvremena Jamajka je u drugom opravdala ulogu favorita i revanširala se Kurasaou za nedavni poraz u finalu Kupa Kariba (2:1).

Kurasao je u drugom poluvremenu prvi zapretio, ali je snažan šut Elsona Huija u 51. minutu golman Onel Fišer uspeo da zaustavi i izbije loptu u polje.

Sedam minuta kasnije Jamajka je povela pogotkom Romarija Vilijamsa. Fudaler Čarlstona je šutirao iskosa sa desne strane i iznenadio čuvara mreže Kurasaoa Eloja Ruma i doneo radost malobrojnim navijačima svom tima.

U 66. minutu Jamajka je imala još jednu sjajnu šansu, ali je njihov pokušaj završio pored gola.

Jurasao je pretio, imao je nekoliko dobrih šansi, međutim, napadači ove selekcije se nisu proslavili, a i golman Jamajke je u nekoliko navrata sjajno intervenisao.

Konačnih 2:0 postavio je fudbaler Portlanda Daren Matoks u 73. minutu, koji je posle dodavanja sa leve strane odličnim šutem zakucao loptu u mrežu.

U drugom meču C grupe u 03:30 sati sastaju se Meksiko i El Salvador. Plasman u sledeću rundu takmičenja obezbediće po dva prvoplasirana tima iz sve tri grupe, plus dve najbolje trećeplasirane ekipe.

Sve utakmice Gold kupa pratite na kanalima Sport kluba.