Sudamerikana: Kardoso podsetio na najbolje dane

Fudbal ostalo 12. jul 20172:11 > 4:46
Getty Images/Jamie McDonald

Paragvajski Libertad iz Asunsiona praktično je obezbedio plasman u osminu finala Kopa Sudemarikana, savladavši Urakan u prvom meču u Argentini sa ubedljivih 5:1.

Gosti su već nakon pola sata igre vodili sa ubedljivih 2:0, a oba gola postigao je veteran Oskar Kardoso. Nekadašnji golgeter Benfike mrežu je pogađao u 4. i 29. minutu.

Kardoso, koji ima već 34 godine, za Libertad je potpisao krajem prošlog meseca. Prethodnu sezonu proveo je u Olimpijakosu.

U drugom poluvremenu, Paragvajci su nastavili da pune mrežu domaćina, dva gola postigao je Santjago Salsedo, strelac je bio i Antonio Bareiro.

Počasni gol za Urakan delo je Marijana Gonzalesa. I drugi paragvajski klub ostvario je pobedu – Sero Portenjo je kod kuće savladao Boston River iz Urugvaja sa 2:1, i to nakon preokreta u zavšnoj fazi utakmice.

Atletiko Tukuman je odbranio čast klubova iz Argentine, pobedivši u gostima bolivijski Orijente Petrolero sa 3:2.