Gold kup: Pobeda Meksika, poznati svi parovi 1/4 finala

Ronald Cortes, Getty Images Sport

Fudbalska reprezentacija Meksika pobedom protiv selekcije Kurosaoa 2:0 overila je prvo mesto u C grupi pred četvrtfinale i stavila tačku na prvi deo takmičenja na KONKAKAF Gold kupu.

Pred popunjenim tribinama „Alamodoma“ u San Antoniju Meksikanci su iskoristili dve od nekoliko odličnih prilika, dok se Kurasao vraća kući bez osvojenog boda i postignutog pogotka.

Strelci za pobednički tim bili su Anhel Sepulvedo u 13. minutu, posle centaršuta Raula Lopeza, a konačan rezultat postavio je 19-godišnji Edson Alvarez u sudijskoj nadoknadi vremena.

Oba tima imala su nekoliko sjajnih prilika, a samo u drugom poluvremenu Kurasao je dva puta i Meksiko jednom pogodio prečku. Priliku da se proslavi imao je napadač Aston Vile Leandro Bakuna, ali ni njega ni Kurasao, koji je nedavno osvojio Kup Kariba, na ovom takmičenju gol nije hteo.

Četvrtfinale otvara duel Kostarike i Paname 20. jula u Filadelfiji, a isto veče na istom mestu sastaju se SAD i Salvador.

Dan kasnije u Feniksu Meksiko igra sa Hondurasom, a potom će na teren i selekcije Jamajke i Kanade.

U polufinalu (23. i 24. jul) ukrštaju pobednici prvog i drugog, odnosno trećeg i četvrtom duela. Finale je 26. jula finale u Santa Klari.

Titulu osvojenu pre dve godine brani Meksiko.