Milanovo dete razbilo Bajern

Fudbal ostalo 22. jul. 201714:30 > 14:32
Lintao Zhang/Getty Images

Fudbaleri Milana ubedljivo su savladali minhenski Bajern 4:0 u pripremnoj utakmici u okviru Međunarodnog kupa šampiona (ICC).

Prednost roso-nerima doneo je 20-godišnjak iz Obale Slonovače Patrik Kesi u 14. minutu, uz malo sreće i posle lepe timske akcije, a potom je dvostruki strelac bio Patrik Kutrone (25. i 43. minut), 19-godišnji napada koji je od svoje osme godine u mlađim kategorijama Milana – prvo je bio precizan glavom, a zatim je i samo plasirao loptu u mrežu na idealno dodavanje Bonaventure.

Konačni rezultat u 85. minutu postavio je Hakan Džalhanoglu, letošnje pojačanje iz Bajera, a na klupi minhenskog tima ostao je Miloš Pantović

Do sada su u okviru ICC, takmičenja koje se održava u Kini, Singapuru i SAD, Roma i PSŽ remizirali 1:1, Mančester junajted bio je bolji od Mančester sitija 2:0, Arsenal je na penale dobio Bajern, a Borusija Dortmund pobedila je Milan 3:1.