Valjadolid bolji od Turaka, rezultat ipak prijateljski

Fudbal ostalo 25. jul 201722:12 > 22:20
Maurizio Lagana, Getty Images Sport

U trening meču prvaka Turske Bešiktaša i sedmoplasiranog tima španske Segunde Real Valjadolida nije bilo pobednika - meč je završen nerešenim rezlutlatom 2:2.

Poslednju fazu priprema za novo prvenstvo Bešiktaš obavlja na jugu Španije, u Marbelji, a u prvom od tri meča koji će odigrati u Andaluziji bili su slabiji tokom celog meča sa značajno promenjenim sastavom Real Valjadolida.

Pred stotinak gledalaca prvi gol je postignut već u trećem minutu – Haime Mata je iskoristio loše postavljenu odbranu Bešiktaša i sa desetak metara postigao prvi gol.

Bolje su igrali Španci u prvom poluvremenu, a Luis Sezar, novi trener španske ekipe, na teren je poslao sedmoricu novih igrača. Igrali su brzo, agresivno i lako stvarali šanse.

Posle grube greške golmana Valjadolida Besere, turski tim je izjednačio u 55. minutu, a strelac je bio Mustafa.

U drugom poluvremenu Španci su počeli sa devetoricom novih igrača, nešto manje je menjao Šenol Guneš trener Bešiktaša, a mesto u odbrani dobio je i srpski defanzivac Duško Tošić.

Bešiktaš je u prednost doveo Ogužan u 77. minutu, a konačnih 2:2 u 80. postavio je mladi Migel spektakularnim golom sa ivice šesnaesterca.

U sledećem meču Bešiktaš u četvrtak od 20 časova igra utakmicu sa Las Palmasom, uz direktan prenos na Sport klubu 1.