Gold kup šesti put pripao reprezentaciji SAD

Fudbal ostalo 27. jul 20175:36 > 5:45
Getty Image

Sjedinjene Američke Države su po šesti put osvojile Gold kup.

Fudbaleri Sjedinjenih Američkih Država pobedili su Jamajku rezultatom 2:1 u finalu Gold Kupa.

Domaćini su poveli u poslednjem minutu prvog poluvremena kada je Žozi Altidor postigao spektakularan gol.

Fudbaler Toronta je sa oko 25 metara udaljenosti izveo slobodan udarac bez greške, a golman gostiju Blejk je bio nemoćan.

U 50.minutu  Kemar Lorens je izveo korner, a Dži-Von Votson je sjajno skočio i sjajno zahvatio loptu  za 1:1.

I kada se činilo da će meč uđi u produžetke, u 88. minutu Džordan Moris postiže gol za konačnih 2:1.

On je proglašen za najboljeg igrača ovog meča, dok je zvanje najkorisnijeg fudbalera turnira pripalo Majklu Bredliju.

Selektor pobedničke ekipe Brus Arena je po treći put osvojio Gold Kup čime je stigao Boru Milutinovića, koji je do sada držao rekord.