Kopa Sudamerikana: Haos u Medeljinu, prošao Rasing

Fudbal ostalo 28. jul. 20174:39 > 4:40
Getty Images/Stephen Pond

Fudbaleri Rasinga i Sport Resifea izborili su plasman u osminu finala Kopa Sudamerikana u utakmicama koje su odigrane u četvrtak uveče po lokalnom vremenu.

Mnogo više uzbuđenja viđeno je u Medeljinu, gde je Rasing slavio sa 3:2 protiv Independijentea i ukupnom rezultatom 6:3 prošao dalje. Međutim, utakmicu je obeležilo i to što je domaći tim utakmicu završio sa osmoricom igrača.

Rasing je napravio veliki preokret u Kolumbiji, pošto je Medeljin vodio 2:0 golovima Leonarda Kastra do 25. minuta. Kolumbijski klub je bio na korak od velikog preokreta, ali je u nadoknadi prvog poluvremena Dijego Gonsales vratio nadu gostima, a potom im je Pablo Kuadra iz penala vratio prednost.

Od tada, prvo je Edison Tolosa zaradio direktan crveni karton u 69. minutu, da bi 12 minuta kasnije Kamilo Sais dobio drugu javnu opomenu, a potom Brajan Mansilja doneo vođstvo Rasingu na početku nadoknade vremena. Ipak, tu nije bio kraj uzbuđenjima, pošto je isključen i Džonatan Lopera.

Rasing će se u borbi za četvrtfinale sastati sa Korintijansom.

U drugom meču večeri, Arsenal je u Aveljanedi pobedio Sport Resife sa 2:1, ali su gosti ipak prošli dalje ukupnim rezultatom 3:2.

Domaći tim je vodio 2:0 golovima Huana Fransiska Brunete i Rodriga Kontrerasa u 44. i 65. minutu, ali je odlučujući gol postigao Andre u 83.

U narednoj rundi, Resife igra sa Ponte Pretom.