Derbi kola pripao Gambi, Podolski strelac na debiju

Fudbal ostalo 29. jul. 201713:55 > 14:07
Getty Images/Shaun Botterill

U subotu je odigrano šest mečeva 19. kola japanske Džej lige. Ovo kolo je obeležio gradski derbi Osake, u kome je Gamba pobedila Serezo rezultatom 3:1.

Na rasprodatom stadionu Suita pred 37 000 gledalaca lider na tabeli Serezo bio je bolji u prvom poluvremenu, napadao, stvarao šanse.

Sugi Moto i Kakitani su bili najbolji, ali na poluvreme se otišlo bez golova.

U 51. minutu drugi strelac lige Sugi Moto postiže svoj 11. gol u prvenstvu.

Od tog trenutka kreće potpuni preokret na terenu. Debitant i korejski fudbaler Uiđo, postiže svoj prvi gol u japanskom fudbalu u 65. minutu.

U 77. novi idealan centaršut Idegučija u gol glavom je pretvorio Mijura, a konačnih 3:1 postavio je Brazilac Ademilson u 86. minutu.

I pored poraza Serezo je ostao prvi na tabeli, ali trenutno imaju samo bod više od Kašime, koja je u ovom kolu pobedila Ventforet Kofu 3:0.

Gamba je sada na trećem mestu sa 35 bodova, koliko ima i Kavasaki Frontale koji je u ovom kolu doživeo katastrofu jer je kod kuće izgubio od Đubila 5:2.

Lukas Podolski je na svom debiju postigao dva gola u pobedi Visel Kobea 3:1 protiv Omija Ardiđa.

Ostali rezultati 19. kola Džej lige:

Saporo – Urava 2:0 (Tokura, Botrojd)

Kašima – Kofu 3:0 (Kanazaki, Suzuki, Abe)

Kavasaki – Ivata 2:5 ( Kavabe, Neto, Sakurauči, Kavabe, Adailton, Kavamata, Morimoto)

Kobe – Omija Arđija 3:1 (Podolski, Toskano, Podolski, Tanaka)

Jokohama – Šimicu (Martinus, Hasegava, Amano, Čong)