Liverpul na supersonični pogon "pregazio" Bajern

Fudbal ostalo 1. avg 201722:20 > 22:47
Mike Hewitt, Getty Images

Fudbaleri Liverpula savladali su Bajern na Alijanc areni ubedljivim rezultatom 3:0 i plasirali se u finale Audi kupa.

Strelci za Liverpul bili su Sadio Mane u sedmom, Mohamed Salah u 34. i Danijel Staridž u 83. minutu, nanevši tako Bavarcima jedan od najubedljivijih poraza kod kuće, bez obzira što je reč o prijateljskom meču.

Bajernu je to treći poraz u poslednje četiri pripremne utakmice, što je situacija koja sigurno nije prijatna po navijače šampiona Nemačke, s obzirom na to da Bavarce u subotu očekuje start sezone i meč Superkupa.

I Karlo Ančeloti i Jirgen Klop na teren su izveli najjače postave, ne računajući izostanak povređenog Manuela Nojera u Bajernu.

Klop je od starta krenuo ofanzivno sa Kutinjom, Maneom, Salahom i Firminom na terenu i to mu se isplatilo. Od početka meča je bilo jasno da će ta četvorka u predstojećoj sezoni biti ubitačna.

U konstantnom presingu brzonogi napadači kluba sa Enfilda su mučili Bajernove igrače Bajernove igrače i terali ih na greške.

Posle jedne takve, koju je napravio letnje pojačanje Bavaraca Korentin Toliso, Redsi su došli do vođstva. Firmino je presekao pas na sredini i pokrenuo kontru, poput ‘brzog voza’ na levoj strani priključio mu se Mane, i usledio je mat u dva poteza – Senegalac je iskoristio pravovremeni pas i savladao Ulrajha.

Mane je bio jedan od najzaslužnijih i za drugi gol Liverpula. Posle solo prodora po levoj strani, brzonogi igrač je petom progirao Alberta Morena čiji je centaršut Ulrajh skrenuo pravo na glavu Salaha, kome nije bilo teško iz neposredne blizine da postigne gol.

I u nastavku je ekipa Jirgena Klopa stvarala šanse, dok su Bavarci i u ovom pripremnom meču pružili igru ispod svakog nivoa, i jasno je da će Ančeloti morati nešto da promeni kako bi tim zaigrao bolje.

Konačan rezultat postavio je Stardidž, koji je sjajno iskoristio visoko postavljenu odbranu Bajerna i posle trka ka golu lob udarcem savladao nemoćnog Ulrajha. Na nesreću navijača Liverpula, engleski napadač se prilikom gola povredio zbog čega je morao da napusti teren.

U redovima Liverpula srpski vezista Marko Grujić nastupio je od 67. minuta, uspeo da postigne pogodak nekoliko minuta kasnije, ali je on poništen zbog ofsajda.

Za trofej Audi kupa, koji će posle ispadanja Bajerna dobiti novog vlasnika Liverpul će se boriti sa Atletikom koji je ranije savladao Napoli.