Kina: Gvangdžou strepeo do finiša pa završio 3:0

Zhong Zhi, Getty Images

Fudbaleri Gvangdžou Evergrandea pobedili su Tijanđin Tedu sa 3:0 u duelu 20. kola koneske Superlige.

Tim Luisa Felipea Skolarija do pobede je došao golovima u samom finišu utakmice i tako je zadržao prvo mesto na tabeli nakon ovog kola.

Gao Lin je u 81. minutu postigao prvi gol, Gular je u poslednjem minutu duplirao prednost, a Žang Venžao je u četvrto m minutu nadoknade overio trijumf.

Gvangdžou ima 44 boda na čelu tabele, četiri više uz meč više od Šangaja SIPG.

Peking Guan i Šandong Luneng odigrali su nerešeno 2:2, a sva četiri gola pala su u prvih 45 minuta. Gosti su poveli golom Gracijana Pelea u 14. minutu, usledio je preokret domaćina golovima Ba Duna u 25. i Li Leija u 31. minutu, a Papis Sise je u 45. minutu postavio konačan rezultat.

Šandong je četvrti sa 35 bodova, a Peking je šesti sa tri boda manje.

Guižou Žičeng pobedio je Čongking Lifan sa minimalnih 1:0 golom Kastra u 38. minutu i sada je 10. na tabeli sa 24 boda.

Ubedljivu pobedu kod kuće ostvario je Hebei protiv Janbiana, bilo je 3:0, a Aloisio je u 19. minutu sapenala postigao vodeći gol. U samom finišu prvo je Ezekjel Laveci pogodio za 2:0 u 88. minutu, a Aloisio je overio pobedu svojim drugim golom u 90. minutu. Hebei je peti na tabeli sa 32 boda.

Đangsu Suning i Henan Đianje odigrali su nerešeno 2:2, a obe ekipe su vodile tokom utakmice.

Mukanđo je prvi pogodio za domaćina u 40. minutu, a izjednačio je Hu Đinhang tri minuta kasnije. U nastavku meča Basogog je u 48. minutu ponovo pogodio za goste, da bi Tešeira u 56. minutu postavio konačnih 2:2.