Superliga: Piksi demolirao Lijaoning, nula u derbiju

Fudbal ostalo 6. avg 201715:35 > 15:49
Getty images/ Masashi Hara

U dva nedeljna meča 20. kola Superlige Kine ubedljivu pobedu ostvario je Gvangdžou R&F Dragana Stojkovića protiv Liaoninga 4:1, dok u derbiju između Šangaj SIPG i Tijanđina nije bilo golova.

Gvangdžou R&F je pitanje pobednika rešio u prvih pola sata, kada je već vodio 3:0. Golove su postigli Otesen u 10. sjajni Eran Zahavi u 25. i Tang Miao u 28. minutu. Lukimaja je smanjio u 36. minutu, a još jednu odličnu partiju Zahavi je krunisao drugim golom u petom minutu nadoknade. Ovom pobedom ekipa koju vodi Dragan Stojković Piksi došla je na peto mesto sa 33 boda, tri manje od Tijanđin Kvanđijana, koji se nalazi na trećem mestu, poslednjem koje vodi u Ligu šampiona Azije.

Upravo je Tijanđin Kvanđijan igrao u Šangaju derbi kola protiv Šangaj SIPG. Na kraju nije bilo golova, a najbolju šansu imao je Alešandre Pato za goste, kada je u 83. minutu pogodio stativu. Inače, ekipa Fabija Kanavara bila je za nijansu bolja i konkretnija, ali nisu uspeli više od boda da izvuku iz Šangaja. Domaća ekipa je ovim bodom zadržala drugo mesto i priključak za liderom Gvangdžou Evergrandeom, za kojim zaostaje tri boda, dok ima pet više od Tijanđina.