Gent tone, minimalac Anderlehta, preokret Briža

Fudbal ostalo 6. avg 201721:43 > 21:54
Club Brugge, Getty images/Christof Koepsel

U mečevima drugog kola belgijskog šampionata Antevrp je pobedio Gent sa 1:0, istim rezultatom Anderleht je bio bolji od Ostendea, a Klub Briž je sa 3:1 savladao Eupen.

U prvom meču odigranom u nedelju Gent je na domaćem terenu poražen minimalnim rezultatom od Anverpa i tako nastavio veoma loš start sezone, jer u prva dva kola nisu osvojili ni bod.

Jedini pogodak na utakmici delo je veziste Rede Žadija, koji je iskoristio grešku odbrane Genta, presekao loptu, izbio sam pred golmana i hladnokrvno matirao golmana protivnika.

U poraženom domaćem timu čitav meč je na terenu proveo srpski internacionalac Stefan Mitrović.

Na meču između Anderlehta i Ostendea takođe je postignut samo jedan gol, a završio je u mreži gostujućeg Ostendea.

Gol za Anderleht dao je Alžirac Sofijan Hani posle jednog kontranapada.

Anderleht posle prva dva kola Župile lige ima četiri boda, dok poraženi Ostende nema nijedan.

Klub Briž, koji sa klupe predvodi hrvatski trener Ivan Leko, na svom terenu je dočekao Eupen, a u vođstvo je goste doveo Senegalac Dijavandu Dijanje u 19. minutu.

Ipak, Klub Briž je izjednačio u 32. minutu preko Žela Fosena, pa je 1:1 bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Do preokreta je Briž došao u 65. minutu, a gol je postigao Bonaventure sa ivice šesnaesterca posle lepog driblinga. Preokret je kompletirao i Malijac Abdulaj Dijabi, koji je u sudijskoj nadoknadi doneo domaćima konačnih 3:1.