Libertadores: River i Lanus prvi u četvrtfinalu

Getty Images/Stephen Pond

Fudbaleri argentinskih River Plejta i Lanusa prvi su četvrtfinalisti Kopa Libertadores. Teži put do plasmana među osam najboljih timova imao je Lanus, koji je u revanšu slavio sa 1:0 protiv Strongesta.

Prvi meč, odigran u Boliviji, završen je rezultatom 1:1, a junak pobede Lanusa bio je Hose Gustavo Sand, koji je postigao jedini gol na utakmici u 85. minutu.

Lanus će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom dvomeča između ekvadorskog Emeleka i argentinskog San Lorenca. U prvom meču bilo je 1:0 za Argentince.

River je u osmini finala eliminisao paragvajski Guarani ukupnim rezultatom 3:1, pošto je u revanšu bilo 1:1. U Buenos Ajresu, gosti su poveli u nadoknadi prvog poluvremena, kada je strelac bio Marselo Palau, a River je uzvratio u sedmom minutu nastavka preko Lukasa Alarija.

U borbi za polufinale, River će igrati sa boljim iz duela između Vilstermana iz Bolivije i brazilskog Atletiko Mineira. Visterman je slavio u prvom susretu sa 1:0.