Kina: Evergrande pobegao Šangaju, novi gol Lavecija

Scott Halleran, Getty Images Sport

U četvrtak su odigrana tri meča 21. kola kineske Superlige, a u derbiju su Hbei i Šangaj SIPG remizirali 2:2.

Odličan meč viđen je na Ćinhuangdao stadionu, gde su Hbei i Šangaj SIPG odigrali 2:2. Gosti su došli do vođstva u 7. minutu devetim pogotkom u sezoni Brazilca Elkesona. Hbei je propustio veliki broj prilika, golman gostiju Đunlin je branio maestralno, ali je u 71. minutu ipak kapitulirao.

Gol za Hbei postigao je najbolji igrač tima Ezekijel Laveci, koji sada na svom kontu ima 11 golova i isto toliko asistencija. Samo tri minuta kasnije Hbei dolazi do potpunog preokreta, strelac je bio defanzivac Džunji. Kada je izgledalo da će domaćin doći do prve pobede ikada protiv SIPG-a u sudijskoj nadoknadi izjednačio je He Guan posle odličnog prodora Halka.

Kiks SIPG-a iskoristi oje atuelni šampion Gvangdžou Evergrande koji je na gostovanju lako slavio protiv Lioaninga sa 3:0. Vodeći gol psotigao je paulinjo, a posao je završio drugi Brazilac Rikardo Gulart koji je matirao Šiaotjena u 69. i 85.minutu. Evergrande sada ima 47 bodova, pet više od prvog i jedinog pravog pratioca Šangaj SIPG-a.

U trećem meču dana remizirali su Tjenđin Ćuanđjen i Peking. Domaćin je imao dva gola prednosti posle 45 minuta pogotcima Pata i Daluna, ali su u nastavku Šidže i Jang za samo šest minuta izjednačili. Velika borba vodieće se za treće i četvrto mesto, trenutno je Tjenđin Ćuanđjen treći sa 37 bodova, jedan manje ima Gvangdžou RF, Šandong ima 35 i meč manje, a po 33 imaju Peking i Hbei.