Kina: Šandong petardom "častio" Šangaj Šenhuu

Fudbal ostalo 12. avg 201715:43 > 15:47
Getty Images/Laurence Griffiths

U kineskoj Super ligi otvoreno je 22. kolo i to utakmicom između Šandong Lunenga i Šangaj Šenhue. Domaći su uspeli da zabeleže najubedljiviju pobedu u sezoni i pobede rezultatom 5:0.

Strelac prvog pogotka bio je Brazilac Žil, koji je odlično skočio posle kornera u 22. minutu.

Samo 12 minuta kasnije u strelce se upisao i Senegalac Papis Sise. U 39. minutu, svoj prvi pogodak postiže i Italijan Gracijano Pele, koji je dobro skočio nakon kornera, ali je lopta završila u golu posle dvostrukog odbitka od okvira gola.

U poluvremenu meča iz igre je izašao najbolji igrač gostiju Đovani moreno, a domaći su svoju seriju nastavili posle 10 minuta igre, posle gola glavom koji je prvo pripisan Čiju, ali je usporeni snimak pokazao da je to autogol Šiog Feija. T

ačku na ovaj susret, stavio je Pele u 89. minutu, kada je postigao svoj drugi, odnosno 5. pogodak u sezoni.

Ovom pobedom, Luneng trenutno izbija na 3. mesto na tabeli sa 38 osvojenih bodova, a Šangaj Šenhua ostaje na 11. mestu, a ovo im je treći vezani meč bez pobede.