MLS: Dempsi rešio derbi Zapada, snimak "odao" Kaku

Fudbal ostalo 13. avg. 20172:04 > 5:35
Getty Images/Tom Pennington

Sijetl Saundersi i Sporting Kanzas Siti odigrali su derbi duel Zapadne konferencije američkog MLS-a, koji je na kraju pripao domaćinu.

Sijetl je slavio minimalnim rezultatom 1:0, a gol za pobedu postigao je 34-godišnji Klint Dempsi.

Dugogodišnji reprezentativac SAD i nekada član Fulama i Totenhem postigao je gol za trijumf svog tima u 36. minutu.

Sijetl se tako izjednačio sa svojim rivalom na vrhu tabele Zapada, pošto oba tima imaju po 37 bodova.

Na Istoku je prvi Toronto, koji je ubedljivo savladao Portland Timberse sa 4:1.

Zanimljivo da je tim iz Kanade sva četiri gola postigao u drugom poluvremenu. Strelci su bili Džastin Morou dva puta, Viktor Vaskez i Marko Delgado.

Drugoplasirani tim Istoka Čikago, koji sa klupe vodi Veljko Paunović poražen je na gostovanju Kolumbusu 3:1, a istim rezultatom Njujork Red Bulsi bili su bolji od Orlanda.

U poslednjem minutu meča, igrač Orlanda, čuveni Brazilac Kaka, dobio je crveni karton i to nakon pregledanja video snimka.

Montreal Impakt je bio ubedljiv u Filadelfiji i slavio 3:0, uz dva gola Švajcarca Blerima Džemailija. Na isti način, Hjuston je dobio San Hoze.

Nju Ingland Revolušn je savladao Vankuver Vajtkepse rezultatom 1:0. Meč Dalasa i Kolorada završen je bez golova.