Japan: Kavasaki iznenadio vodeću Kašimu

Getty Image/Epsilon

Fudbaleri Kašime pretrpeli su u 22. kolu J lige šesti poraz u prvenstvu, pošto su na gostujućem terenu izgubili od ekipe Kavasaki sa 3:1. Uprkos ne osvojenim bodovima, Kašima je ostala vodeća u prvenstvu.

Kavasaki je slavio sa velikih 3:1, a poveo je autogolom Nišija u nadoknadi vremena posle prvih 45. minuta. Već početkom drugog poluvremena Abe je udvostručio prednost tomaćih, da bi Ienga potvrdio pobedu u 72. minutu. Počasni gol za lidera na tabeli postigao je Suzuki tri minuta pre kraja.

Sa nova tri boda Kavasaki je četvrti na tabeli, sa samo bodom zaostaka za trećeplasiranom Jokahomom, koja je golom Uga Vieire savladla Sagan Tosu minimalnim rezultatom.

Najubedljiviju pobedu u 22. kolu ostvarila je Kašiva, koja je pobedila Šimicu sa 4:1 u gostima. Povela je Kašiva golom Ita u 45. minutu, da bi Kristojano prvi put pogodio u 52. Smanjio je Šimicu zaistatak dva minuta kasnije, ali su se Taketomo u 66. i ponovo Kristijano u 79. pobrinuli da gosti zabeleže ubedljivu pobedu.

Zanimljivo, oba tima imali su približno isti broj šuteva upćenih ka golu. Fudbaleri Šimicua uputili su loptu ka golu rivala 12 puta, od čega šest u okvir, dok je Kašiva to isto činila 14, odnosno osam puta.

Posle iznenadnog poraza Šimicu je peti na tabeli, dok je Kašiva 13.

Saporo i Kofu podelili su bodove pošto su odigrali nerešeno – 1:1. Poveo je Saporo golom Botrojda u 10. minutu, da bi Abe izjednačio u 46. Posle 22. kola, Saporo je 15, a Kogu 14.

Ivata je savladala Gamba Osaku sa 2:0, zahvaljujući preciznosti Oija i Adailtona.

Pogodak Esake doneo je pobedu Omiji Ardiji nad Nigatom. Utaka je doneo pobedu Toju nad Kobeom a Okuno Vegalti Sendaj nad Hirošimom.