Župile: Spajić i Obradović starteri u porazu šampiona

Laurence Griffiths, Getty Images

Fudbaleri Šarloe savladali su aktuelnog šampiona Belgije Anderleht u trećem kolu Župile lige na svom terenu 2:0. Trijumfe u preostala dva meča kola zabeležili su i Genk i Sent Truden.

Šarloa je zabeležila i treći trijumf od starta sezone, ali svakako najveći do sada. Domaću ekipu su do pobede nad Anderlehtom vodili Babi golom u 55. i Benavente, koji je strelac bio u 93. minutu.

Anderleht , za koji su u ovom meču od starta nastupali Spajić i Obradović se nalazi u velikim problemima na startu šampionata pošto je posle tri kola uzeo samo četiri boda.

Genk je u efikasnom meču slavio protiv Antverpena na strani 5:3. Posle 21 minuta igre Genk je vodio 3:0, golovima Samate u 8. Trosarda u 16. i Šrijversa u 21. minutu. Dekevi je smanjio prednost tri minuta kasnije, da bi Samata novim golom u 41. vratio gostima tri gola prednosti.

Posle autogola Arslanagića u 59. rezultat je bio 5:1 za Genk. Do kraja meča domaća ekipa je uspela da ublaži poraz golovima Ovusua u 79. i Arslanagića u 81.

U meču između Sent Trudena i Standarda slavila je domaća ekipa pogotkom Bolija u 92. minutu meča. Duel su obeležila i dva crvena kartona igrača Standarda Faija i Orlanda Se.