Kašima odmiče na čelu, blistao Ibarbo

Fudbal ostalo 19. avg. 201713:53 > 13:54
Koji Watanabe/Getty Images

Fudbaleri Kašime zabeležili su 16. ovosezonsku pobedu, pošto su sa 2:0 savladali Šimicu u 23. kolu japanske Džej lige.

Strelci su bili Leandro u 16. i Kazanaki u 87. minutu, pa su Antlersi sada prvi na tabeli sa 49 bodova.

I ne samo to, na četiri boda su uvećali prednost u odnosu na drugoplasiranu Cerezo Osaku, koja je remizirala sa Džubilo Ivatom u gostima 1:1. Delovalo je da će Osaka pobediti, povela je golom Sugimota u 36. minutu, ali na četiri minuta do kraja Kavamata je doneo bod Džubilu.

Kolumbijac Viktor Ibarbo, nekadašnji fudbaler Kaljarija, upisao je dva gola i asistenciju u trijumfu svog Sagana nad Omijom 3:0, pa je njegov tim sada deveti na tabeli.

Golom Šibasakija Hirošima je savladala Kofu 1:0, istim rezultatom Gamba Osaka pobedila je Kašivu u gostima pogotom Ita, a Vegalta Sendai bila je bolja od Niigate 2:1.