Šarlroa u 94. minutu zadržao maksimalni učinak

Frank Peters / Staff

Odigrani su mečevi petog kola belgijske Župile lige, a u centru pažnje bio je meč Šarlroa – Varegem, gde je lider u dramatičnoj završnici došao do pobede od 3:2. Lokeren je bio ubedljiv protiv Eupena.

Varegem je poveo u gostima, Nigerijac Piter Olajinka doveo je svoj tim u vođstvo u 44. minutu. Šarlroa je izjednačio golom Iranca Kaveha Rezeija, a Varegem je došao do nove prednosti autogolom Marinosa.

Ipak, Šarlroa je u samom finišu uspeo da dođe do preokreta – prvo je u 89. minutu Senegalac Amara Babi izjednačio, dok je u četvrtom minutu nadoknade konačnih 3:2 za domaćina postavio Rezei svojim drugim golom.

U ekipi Varegema čitav meč je na klupi presedeo bivši napadač Partizana Ivan Šaponjić.

Nakon pobede Šarlroa ima pet pobeda iz isto toliko mečeva, dok je Varegem peti sa deved bodova.

Lokeren je sa 3:0 bio ubedljiv protiv Eupena – strelci su bili Sami Keli u 48, švedski napadač Robin Seder u 79. i Švajcarac Mijat Marić u 88. minutu.

Celu utakmicu u pobedničkom taboru odigrao je i srpski napadač Marko Mirić i asistirao kod drugog gola.

Bila je to druga pobeda Lokerena u sezoni, dok je Eupen na 13. mestu sa samo tri boda.

Sent Truden slavio je minimalnim rezultatom protiv Beverena, a jedini gol postigao je Angolac Igor Vetokele.

Genk je na domaćem terenu slavio sa 1:0 golom Španca Alehandra Posuel, iako su sam finiš susreta odigrali sa desetoricom igrača pošto je kapiten Tomas Bufel dobio dva žuta kartona u dva minuta.

Nakon tijumfa Genk je šestom mestu tabele sa sedam bodova.

Ceo meč u timu Mekelena odigrao je srpski internacionalac Stefan Dražić.